Warsztat 1: Komunikacja - udzielanie i przyjmowanie informacji zwrotnej
PROWADZĄCY
Ewa Schabek - coach (certyfikat ICC, 2009), trener gier coachingowych (licencja Norman Benett Academy, 2013), mediator (Meciacje i Negocjacje w SWPS w Warszawie, 2005). Z wykształcenia psycholog kliniczny (UAM Poznań, 1989). Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami i obszarem HR w firmach o charakterze usługowym i produkcyjnym. Znajomość procesów biznesowych oraz realiów zarządzania zespołami przekłada obecnie na budowanie skuteczności osobistej swoich klientów indywidualnych oraz wzmacnianie przywództwa i rozwijanie skutecznych zespołów w organizacjach. Do grona jej Klientów należą m. in. Volkswagen Group Polska, Yes Biżuteria, Talent Solution, Elektrometal Energetyka.
TEMATYKA
W trakcie warsztatu odpowiemy sobie na pytania:
Dlaczego udzielanie i przyjmowanie informacji zwrotnej bywa trudne?
Jak udzielać informacji zwrotnej, aby stanowiła dla drugiej strony zaproszenie do zmiany zachowania, a nie zagrożenie, które zazwyczaj skutkuje postawą obronną?
Jak reagować na trudny komunikat, aby wyjść poza schemat obrony poprzez atak bądź wycofanie?
Poznacie Państwo najczęstsze reakcje na trudny komunikat oraz jak można je zmienić na bardziej empatyczne i rzeczowe. Poznacie i przećwiczycie model FUKO udzielania informacji zwrotnej oraz czym różni się informacja zwrotna (feed-back) od informacji wyprzedzającej (feed-forward).
MATERIAŁY DLA UCZESTNIKÓW SZKOLENIA
Konspekt z zagadnieniami i ćwiczeniami dotyczącymi udzielania i odbierania informacji zwrotnej.
Warsztat 2: Antiseptic non-touch technique (ANTT) - Interwencje zmniejszające ryzyko zakażeń związanych z założonym cewnikiem moczowym
PROWADZĄCY
dr Aleksandra Mączyńska - pracuje na stanowisku Infection Control CNS w szpitalu Uniwersyteckim w Galway w Irlandii. Wprowadziła wiele autorskich programów, wpływających na redukcję występowania zakażeń szpitalnych, między innymi care bundle dla pacjentów z założonym cewnikiem moczowym, który następnie został wprowadzony jako narodowy program w Irlandii. Jest autorką wielu publikacji i książek o tematyce profilaktyki i kontroli zakażeń oraz popularnego blogu - Profilaktyka Zakażeń
www.profilaktykazakazen.pl
TEMATYKA
W trakcie wprowadzenia do warsztatów omówione będą najnowsze światowe wytyczne, standardy oraz interwencje zmniejszające ryzyko zakażeń związanych z założonym cewnikiem moczowym. Przedstawiony będzie pakiet opieki - Care bundle, jako złoty standardy w profilaktyce zakażeń układu moczowego.
W trakcie zajęć praktycznych prowadzone będą ćwiczenia na fantomach zgodnie z zasadami ANTT, który jest efektywnym programem kontroli i audytowania procesu w profilaktyce zakażeń szpitalnych. Omówiona będzie rola Zespołu ds. Zakażeń Szpitalnych w audytowaniu procesu:
- Cewnikowania pęcherza moczowego
- Pielęgnacji pacjenta z założonym cewnikiem moczowym
MATERIAŁY DLA UCZESTNIKÓW SZKOLENIA
- Wytyczne dotyczące profilaktyki i kontroli zakażeń związanych z założonym cewnikiem moczowym
- Care bundle – pakiet opieki nad pacjentem z założonym cewnikiem moczowym
- Formularz audytu do audytowania procesu na podstawie ANTT
- Paszport dla pacjenta z założonym cewnikiem moczowym – nowa jakość w edukacji pacjentów